Arra

vlerat ushqyese / nutritional values

per 100 g

per *30g

Vlera e Energjisë

2742kj 666kcal
822.60kj 199.8kcal

Yndyrna

63.18g
18.95g

nga të cilat të ngopura

5.62g
1.68g

Karbohidrate

13.16g
3.94g

NGA TË CILAT SHEQERNA

1.23g
0.36g

FIBRA

16.10g
4.83g

Proteina

19.12g
5.73g

Kripë

0.09g
0.02g

VENDI I ORIGJINES:

UKRAINË

L,M,S

Të pasura me acide yndyrore esenciale, arrat njihen për profilin e tyre të pasur me lëndë ushqyese. Ato ofrojnë një ndjesi krokante të këndshme, duke i bërë ato të preferuara për tu shijuar dhe për të shoqeruar pjata të ndryshme.

Scroll to Top