Drekë - Darkë

Sallatë Dimëri

Perberesit

• 5 gota spinaq të freskët • 1 dardhë e madhe, e prerë në feta • 1/2 filxhan djathë feta, i grimcuar • 1/2 filxhan arra Palma • 1/2 filxhan shegë • Për salcë: vaj ulliri, uthull balsamike, mjaltë, kripë dhe piper

Pergatitja

1. Në një tas të madh, bashkoni spinaqin e freskët dhe dardhën e prerë në feta. 2. Shtoni djathin feta të thërrmuar për një strukturë kremoze. 3. Hidhni arra Palma dhe kokrra të shegës mbi sallatën për një shpërthim shije. 4. Për salcë, rrihni së bashku vajin e ullirit, uthullën balsamike, pak mjaltë, kripë dhe piper. 5. Hidhni salcën mbi sallatë dhe përzijeni. 6. Shërbejeni këtë sallatë të freskët dhe të shëndetshme të frymëzuar nga Palma si një vakt të lehtë ose një pjatë anësore.

Përshtateni këtë recetë me produktet tuaja të preferuara Palma dhe krjioni gatimin tuaj special.

Scroll to Top