Bajame

vlerat ushqyese / nutritional values

per 100 g

per *30g

Vlera e Energjisë

2458 kj 596 kcal
73.74 kj 178.8kcal

Yndyrna

51.98g
15.59g

nga të cilat të ngopura

3.80g
1.14g

Karbohidrate

16.59g
4.97g

NGA TË CILAT SHEQERNA

1.18g
0.35g

FIBRA

18.25g
5.47g

Proteina

24.51g
7.35g

Kripë

0.02g
0.006g

VENDI I ORIGJINES:

SHBA

L,M,S

Bajamet janë të pasura me proteina dhe fibra, duke i bërë ato një zgjedhje e shkëlqyer për një snack të shëndetshëm. Shija e tyre e butë dhe struktura krokante i bën ato të jenë një frut I thatë I gjithanshëm në gatim dhe pjekje.

Scroll to Top